Uyarı, bu sayfaya bağlantı için güvenlik eksikliği anlamına gelir. Bu sayfayla gönderilen ve alınan bilgilerin korunmasız olduğu ve İnternet Servis Sağlayıcıları (İSS) ve hükümetler gibi internet altyapısına erişimi olan saldırganlar, bilgisayar korsanları ve kuruluşlar tarafından çalınabilir, okunabilir veya değiştirilebileceği konusunda sizi uyarıyor. Bu “Güvenli Değil” uyarısı, güvenli bir bağlantı sağlayamadığı HTTP protokolünü kullanan tüm sayfalarda görünür.

Tarihsel olarak, bu internet iletişimi için kullanılan birincil protokol olmuştur. Son birkaç yıldır web siteleri HTTPS’e geçiyor—sonuna eklenen S’yi not edin; bu güvenlik sağlar ve Google.com, Facebook.com ve Amazon.com gibi milyonlarca web sitesi tarafından göz atma, giriş yapma ve satın alma sırasında bilgilerinizi korumak için kullanılır.

“Güvenli Değil” uyarısı, bilgisayarınızın veya ziyaret ettiğiniz sitenin kötü amaçlı yazılımlardan etkilendiğini göstermez. Yalnızca bu sayfayla güvenli bir bağlantınız olmadığı konusunda sizi uyarmaya yarar. Bazı web sitelerinin yalnızca bazı sayfalarda güvenli HTTPS bağlantılarını destekleyebileceğini ancak tümünü desteklemediğini unutmayın; bu gibi durumlarda yalnızca güvensiz sayfalarda “Güvenli Değil” uyarısını görebilirsiniz. HTTP kullanan bir web sitesinin ziyaretçisi veya sahibi/operatörüyseniz ve bu uyarıyı görüyorsanız, yapabileceğiniz şey web siteniz için SSL sertifikası oluşturmak.

Dilerseniz; ileride web siteniz için bu tip teknik konularla uğraşmamak için bizlerden profesyonel hizmet alabilirsiniz. Bizden hizmet almaya başladığınızda; SSL sertifikasının yanısıra, daha güvenli, daha hızlı, teknik konuları bizim çözeceğimiz, yeni nesil standartlara uygun web sunucunuz olacak.

Hemen teklif almak için destek@212medya.com adresine teklif talebinizi iletebilirsiniz.

şu an internete bağlı değilsiniz.