Skip to main content

Instagram’ınızı 2019’da büyütmüyorsanız, kaçırıyorsunuz demektir. Instagram, aktif bir şekilde aşağıdakileri koruyabilen ve büyütebilen markalar için muazzam bir fırsattır: • Şimdi 1 milyardan fazla aylık aktif, yüksek meşgul kullanıcıları var • Bu kullanıcılar günde 95 milyondan fazla mesaj oluşturuyor • 400 milyon kullanıcı şimdi aktif olarak Hikayeler yaratıyor ve paylaşıyor Diğer sosyal medya gibi platformunu kullanarak Instagram, kullanıcıları ilgilendikleri markalarla bağlamaya yardımcı olan belirli bir algoritmayı takip eder. Ancak, küçük bir sorun var — bu algoritma her zaman değişiyor. Bu, platformdaki takipçilerinizle bağlantı kurmanın yeni yollarını sürekli olarak takip etmeniz gerektiği anlamına gelir. İşte 15 taktiğin listesi — hashtag en iyi uygulamalarından hikayelere kadar — kullanıcılarla etkileşime geçmek ve 2019’da Instagram’ınızı organik olarak büyütebilirsiniz.

1. #hashtag Instagram oluşturma, kullanıcıların ilgilendikleri içeriği bulmaları için hashtags kullanır.

Tek yapmanız gereken bir kelime veya cümlenin önüne bir hashtag eklemek ve kullanıcılar bu etiketle ilgili içeriği bulmak için Instagram’ın arama işlevini kullanabilir. Bir hashtag oluştururken, eğlenceli ve akılda kalıcı bir şey kullanmak genellikle iyi bir fikirdir. Birçok marka kendi adlarıyla ilgili bir oyunu hashtag olarak kullanıyor. Coca Cola’nın #shareacoke kampanyasına göz atın, viral hale geldiğinde muazzam bir başarı gördü.

2. #hashtag’inizi Diğer Kanallarda Tanıtın Sadece bir hashtag’e sahip olmak yeterli değildir, ayrıca Instagram dışında tanıtmanız gerekir.

İnsanlar markanızı Instagram’da bulabilecekken, varlığından haberdar olmadıkları takdirde arama yapamazlar. Yeni bir hashtag’i tanıtıyorsanız, pazarlamanızı Instagram dışındaki diğer platformlara götürün. Etiketinizi şu adreste tanıtın: • Şirketinizin web sitesi • Facebook veya Twitter gibi sosyal medya profilleri • Kartvizit gibi fiziksel ürünlerde ne kadar çok kişi bilirse o kadar iyi.

3. Snapchat’e benzer şekilde Tutarlı Instagram Hikayeleri Oluştur, Instagram’ın Hikayeleri özelliği kaybolmadan önce 24 saat boyunca içerik yayınlamanızı sağlar.

Birçok kullanıcı, ne kadar otantik olduklarından dolayı akışlarında gezinmek için Hikayelerini izlemeyi tercih eder. Hikayeler özelliğini kullanarak takipçilerinizin sahne arkasındaki aksiyona ve bonus içeriklerine erişmesini sağlayın. Hikayelerin günlük aktif kullanıcı sayısının 2017 ortalarında 250 milyondan Ocak 2019’da 500 milyona yükseldiğini göz önünde bulundurduğunuzda bu daha da önemlidir. “Hikayeler hala Facebook ve Instagram’da az kullanılmış bir yerleştirme. Reklamlar genellikle dikey bir orana uygun şekilde uymuyor. Hikayeler 2019 yılında sosyal medya davranışlarına hakim olmaya devam edecek ve markalar tüketicilerle vakit geçirdikleri yerlerde buluşmaya odaklanmalıdır.”

4. Fenomenler ile Bağlantı Kurun Endüstrisinde Sosyal medya etkileyenler ve marka büyükelçileri Instagram’da gelişiyor.

Bu günlerde çok fazla içerik dolaşırken, kullanıcılar kimi takip ettikleri konusunda son derece seçicidir ve birçoğu onlara beğenecekleri markaları ve ürünleri göstermek için etkileyicilere bakarlar. “Birçok marka, etkilenenlerle bir takım oluşturarak markalarının tekliflerine daha fazla göz atarak en iyi huni değerini görüyor. Doğru ürünleri doğru kitlenin önüne koymanın gücü var — otantik bir sesle.”

5. Bir Instagram Giveaway tutun Hala Instagram aşağıdaki büyüyen sorun yaşıyorsunuz? O zaman onlara bir hediye yarışması ile sizi takip etmeleri için bir sebep ver!

Birçok Instagramer, kullanıcıları onları takip etmeye, fotoğraflarını paylaşmaya ve içeriklerini beğenmeye teşvik etmek için hediye kullanır.

6. #love, #mcm ve #tbt gibi Evrensel Popüler Hashtag’leri kullanın ve içeriği belirli uzun kuyruklu anahtar kelimelerden daha fazla gözün önüne koyacaktır.

Bu, genel olarak hashtag’inizi tanıdıkları için markanızla etkileşime geçecek daha fazla takipçi kazandıracaktır. Bununla birlikte, bu gibi takipçiler, en azından başlangıçta rahat hayranlar olma eğilimindedir, bu yüzden onlara sevecek bir şey vermeniz gerekir. İlgilerini uyandıran göz alıcı içeriklerle evrensel olarak trend olan hashtag’leri eşleştirin.

7. … Ama Ayrıca Uzun Kuyruklu Hashtags Instagram’ınızı organik olarak nasıl büyüteceğinizi bilmek istiyorsanız, uzun kuyruklu hashtag’ler gitmenin yolu budur.

Uzun kuyruklu anahtar kelimelere benzer şekilde, uzun kuyruklu hashtag’ler daha nitelikli potansiyel müşterileri hedeflemenize yardımcı olacak çok özel arama terimleridir. Uzun kuyruklu hashtag’ler kullanmak sizi evrensel hashtag’ler kadar çok kullanıcının önüne koymaz, ancak elde ettiğiniz takipçiler sizi #tbt araması yoluyla bulan kullanıcılardan çok markanızla daha fazla ilgilendikleri için daha fazla ilgilidir.

8. Altyazılarını Akıllıca kullanın, gerçek içeriğiniz başlıklarınız kadar önemlidir.

İçeriğiniz hakkında bir hikaye anlatmak için bunları kullanın ve hayranlarınıza fotoğraflarınızda neler olup bittiğini görüntüleyin.

9. Endüstrinizde Diğerleri ile Engage Instagram takipçilerinizi nasıl büyüteceğinizi bilmek ister misiniz?

Eh, Instagram her şey karşılıklı olarak ilgilidir – bu nedenle belirli kategoriler için hashtag’ler popüler hale gelmiştir. Aşağıdakileri büyütmenin harika bir yolu, ilgili bir hashtag’i takip etmek ve gelen gönderileri sevmektir.

10. Sadece Fotoda Durmayın Takip etmeniz gereken ilgili bir hashtag bulduktan sonra, bu etiketle gönderileri beğenmekten vazgeçmeyin.

Bu etiketi kullanarak Instagrammers hesaplarını gözden geçirin ve markanızla yankılanan ek fotoğraflara yorum yapın veya beğeni ekleyin.

11. #konumlar Konum Etiketleme’yi kullan,

Instagrammerlar fotoğraflarını o resmi çektiklerinde bulundukları konumla etiketlediklerinde. Coğrafi etiketleme, takipçilerinize neler yaptığınızı göstermenin harika bir yoludur ve bu konumda vakit geçiren diğer Instagrammerların dikkatini çekersiniz.

12. Sosyal Ol & Yorum Paylaş, Instagram ortak bir platformdur, bu nedenle adınızı orada almak için sosyal olmanız gerekir.

Sadece fotoğrafları sevmeyin. Ayrıca hayranınızın fotoğrafları hakkında yorum yapmalı, tartışmaları teşvik etmeli ve platformda trend olan güncel etkinliklerle ilgili yorum yapmalısınız.

13. Bir Tema oluşturun ve Stick With It. İçerik oluştururken markanızla eşleşen bir tema bulun ve ardından buna sadık kalın.

İçeriğiniz çok fazla değişirse hayranlarınızın kafası karışır ve ilgilerini kaybeder. Bu da takipçilerinizi kaybetmenize neden olabilir. Bunun yerine, işletmenizin misyonunu ve estetiğini aktaran birkaç anahtar kelime veya cümle bulun ve ardından etrafında merkezli içerik oluşturun. Bu, yaptıklarını beğenen ve onları ilgilendiren kullanıcıları çekmeye yardımcı olacaktır.

14. Instagram biyografisi, kullanıcıların sayfanızı ziyaret ettiklerinde gördüğü ilk şey, bu yüzden yapabileceğiniz her şeyi aldığınızdan emin olun!

En iyi vitrin olduğundan, kullanıcılara işinizin ne hakkında olduğunu bildirmek ve bunları yeni veya popüler içeriklerle ilişkilendirmek için kullanın.

15. Eylem Çağrısı ekle

Sadece içerik yayınlamak için yeterli değildir – bir amaçla içerik yayınlamak zorundasınız. Fotoğraf veya video gönderirken takipçilerinizden gönderinin başarmasını umduğunuz her şeyi yapmalarını isteyin, ister daha fazla beğeni almak ister hayranları bir açılış sayfasına yönlendirmek ister. Sor ve alacaksın.

WhatsApp